Середа, 19.02.2020
Старовижівський професійний ліцей
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 272
Форма входу
Центр оцінювання
МВС

1.Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування.
Історія професії.

Професія „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” – це професія майбутнього. Електроенергія – це основне джерело життєдіяльності кожного підприємства, яке, у свою чергу, не зможе функціонувати без грамотного і відповідального електрика. А чи можна обійтись без спеціаліста-електрика, який володіє останніми ноу-хау у сфері побутової техніки? Звичайно ж ні! А яке ж будівництво без електрика і його глибоких знань стосовно найсучасніших технологій проведення електромонтажних робіт у житлових приміщеннях з дотриманням усіх вимог техніки безпеки.
2.Електрогазозварник.

Історія професії.

Електрогазозварник одна з найбільш дефіцитних на світовому ринку праці професій, попит на її представників дуже великий. Електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання деталей конструкцій, труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, а також зварювання на автоматах. Під час роботи на зварювальних автоматах і напівавтоматах функції зварника полягають у підготовці поверхонь, виборі технологічних режимів, контролі процесу зварювання та якості шва, а також обслуговуванні відповідного устаткування. Зварникам доводиться працювати в різноманітних місцях – у цеху, на стінах, великій висоті, перекриттях споруд тощо. Їх робота вважається працею підвищеної важкості і шкідливості та вимагає багатьох знань та вмінь. Електрогазозварник повинен мати спеціальні теоретичні знання, технічне мислення, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками. Особливості рухів зварника полягають у високій точності, ритмічності, урегульованості темпу. Стан його вестибулярного апарату повинен відповідати вимогам до роботи на висоті. Для успішної роботи йому необхідні розвинуті м’язові відчуття, точний окомір, добре розрізнювати кольори, відрізняти їх відтінки та яскравість. Процес зварювання вимагає від робітника зосередженості і стійкої уваги. Обравши професію електрогазозварника, Ви можете бути впевнені у працевлаштуванні та гідній оплаті праці, адже потреба в робітниках за цією професією постійна і має тенденцію до зростання. В середньому зарплата електрогазозварника складає від 1500-3000 гривен і залежить від його кваліфікації, а також визначається формою власності та спеціалізацією підприємства, де він працює.3.Кухар, кондитер.


Історія професії.

Своїм корінням кулінарія поринає у далеке минуле — туди, де горів вогонь жертовного вогнища. Найбільше у розвиток кулінарії внесли античні народи - древні греки та римляни. Добрими кулінарами греки стали не зразу. Ще у часи Гомера (VІІІ-ІV ст. до н.е.) кулінарів не було. Професія   кухаря   узаконюється набагато пізніше. Кухарську майстерність греки ставили в один ряд із музикою та поезією. Кулінари Греції з обов'язувались майже чи не професійно вивчати мистецтво та філософію. Такий порядок виник в наслідок визнання кулінарії як одного з видів мистецтва. У Давній Греції налічувалось близько 50 письменників, які присвячували кулінарному мистецтву сторінки своїх книг. За їх рецептами готувалися страви для учасників Олімпійських ігор, для літніх людей, які страждали порушеною функцією шлунку, тощо. Древні римляни мистецтво кулінарії та хлібопечення запозичили у греків. Горох, бобові, ячмінь використовувались ними для приготування каші і коржиків. Уже у ІІІ столітті до н. е. у Римі існували кулінарні школи. Як свідчили давньоримські історики, кухарем та лікарем у цей період була чи не кожна освічена людина. Займатися приготуванням страв вважалось модною та почесною справою. Кулінарні пристрасті інколи у Давньому Римі розгорялись так, що питання кулінарного мистецтва обговорювались навіть у сенаті. Меню давньоримських цезарів складалися інколи з 60 страв. За 2500 років людство повільно удосконалювало як свої смаки, так і тонкощі технології приготування їжі. Прикладом може бути європейська кухня, стрімкий розквіт якої припадає на епоху середніх віків та більш пізній період. 
4.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.Історія професії 
У часи, коли придумали цю машину, більшість фахівців, що працювали зі складною технікою, називали машиністами. Це було нововведення і ніхто не відрізняв, яку роботу виконує машина , оскільки їх бачили не всі і дуже рідко. Трактор був винайдений у XIX столітті. Тоді ж з'явилися і перші машиністи. Винахідники, в першу чергу, думали про те, як полегшити працю селян, а, отже, і трактори придумали для роботи в сільському господарстві. Така тенденція зберігалася аж до 30-х років ХХ сторіччя. Пізніше на таку техніку почали встановлювати й інші функціональні інструменти, які почали застосовувати в гірській промисловості і будівництві.
Професія тракторист-машиніст - найпоширеніша серед сільських жителів.

Перелічити усі обов’язки тракториста не легко. Для нього протягом цілого року є робота. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці.
Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу.


Загальна характеристика професії тракториста-машиніста
Вміє управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежить за їхньою технічною справністю та здійснює нескладний ремонт техніки. Виконує оранку, посів, збирання, транспортування врожаю тощо. Під час роботи спостерігає за показаннями приладів, стежить за станом машини. У період посівної та збиральної кампаній робочий день ненормований.


Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця
Необхідні фізична сила та витривалість, достатня гострота слуху, достатній об'ємний окомір, точна сенсомоторна реакція, стійкий інтерес до роботи з технікою, технічна спостережливість і кмітливість.


Медичні протипоказання
Робота не рекомендується людям із серцево-судинними захворюваннями, хворобами опорно-рухового апарата (радикуліт, артрит тощо), вираженими дефектами органів зору та слуху, нервово-психічними розладами.


Вимоги до професійної підготовки
Потрібні знання з фізики, біології, геометрії, теорії машин і механізмів, металознавства, агротехніки тощо. Необхідні знання з призначення та навички використання слюсарних інструментів, уміння складати та розбирати електроприлади. Повинен знати: правила експлуатації і технічного обслуговування тракторів, комбайнів, всіх типів сільгоспмашин, що агрегатуються з ними, транспортних засобів; правила техніки безпеки і дорожнього руху.


Суміжні професії
Автомеханік, водійські професії різних типів, викладач спецкурсу в профтехучилищі.
Професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах за цією професією незмінна, особливо у сільській місцевості.
Розмір заробітку висококваліфікованого тракториста складає від двох тисяч гривень та більше і залежить від його кваліфікації, а також визначається формою власності та спеціалізацією господарства, де він працює.
Однією з найбільш дієвих форм допомоги тим, хто втратив роботу, або вперше шукає її є професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Адже, здобувши професію, що потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися.5.Маляр, штукатур.


Історія професії 

Виникла ця професія давно. Вже близько п'яти тисяч років тому при будівництві застосовували штукатурку з гіпсу і виконували малярські роботи. На території нашої країни штукатурку використовували в VI столітті до нашої ери. У будинках, побудованих ще в п'ятому тисячолітті до н. е. стіни були оштукатурені гіпсовим розчином, а поверх пофарбовані. На шари фарби нанесені зображення язичницьких богів та інших персонажів. Фарбування стін проводилася і в Древньому Китаї, тільки штукатурка не наносилася, а фарбували дерев'яні стіни.

Храми та ошатні будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярські роботи. До кінця XI століття, коли Київська Русь досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку. Але в більшості випадків такі фахівці працювали окремо і коли з'явилися люди, які були і штукатурами і малярами, сказати неможливо. На території нашої країни у професійно-технічних училищах таких спеціалістів почали готувати в 1932 році.

Маляр-штукатур - це людина, котра опанувала відразу дві цікаві професії: маляра і штукатура. Обштукатурювання і фарбування - це два дуже важливих етапи в будівництві будинку. Якщо від муляра-монтажника залежить, чи буде будинок міцним, надійним, то від маляра-штукатура залежить зовнішній вигляд будівлі. Маляр-штукатур проводить кінцеві операції, після яких все в новому будинку повинно бути чистим і красивим, без плям і помарок. Він іде з будівництва останнім, його робота завершує працю всього колективу будівельників.

Штукатури першими починають обробку будівель, створюють основу, яку потім доповнює маляр. Штукатурні роботи проводяться для підвищення довговічності споруд, вирівнювання поверхні внутрішніх і зовнішніх стін, архітектурно-декоративних цілей, додання будівлям більшої привабливості та виразності. Після закінчення штукатурних робіт маляр-штукатур приймається за малярські роботи. Це роботи по фарбуванню, обклеюванні, художньої обробки та ремонту внутрішніх поверхонь будинків.6.Слюсар з ремонту автомобілів.


На сьогодні величезна кількість автомобілів буквально заполонила вулиці міст і сіл. Щоб цей величезний автопарк постійно перебував у справному стані, необхідна спеціальна служба з діагностики несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі. Зазвичай це лише чоловіки. У завдання автослюсаря входить, перш за все, виявлення несправностей автомобіля, загальна оцінка стану авто, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження його механізмів.


Історія професії
У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за робочим станом автомобіля, а також уміти усувати несправності. У другій половині XX століття постійне зростання кількості автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності виникнення такої професії, як автослюсар. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен знатися на технічному влаштуванні будь-якого механізму автомобіля.


Соціальне значення професії:
На сьогодні професія автослюсаря є однією з найбільш затребуваних в автосервісах. Щодня нам постійно доводиться стикатися з будь-яким видом автотранспорту – будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, за усіма потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту і діагностики автомобіля сьогодні є досить затребуваним.


Масовість та унікальність професії:
Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення і ускладнення конструкції і механізмів потребують великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. Таким чином, професія автослюсаря до сьогодні затребувана і не втрачає своєї популярності.


Ризики професії:
Робота автослюсаря потребує хорошого технічного і логічного мислення, чудового зорового і слухового сприйняття, а також хорошої координації рухів та фізичної підготовки, доброго здоров'я, максимальної відповідальності та зосередженості.

Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Стара Вижівка
Соціальні мережі
Погода
Copyright MyCorp © 2020
Створити безкоштовний сайт на uCoz